Täiendusõpe (ehk järgmise kategooria omandamine)

Täiendusõpe tähendab,et sul on juba olemas mõne sõiduki (kategooria) juhtimisõigus, aga soovid juurde õppida uut kategooriat. Näiteks on Sul B-kategooria juhiluba ja õpid mootorratta (A-kategooria) või veoauto (C-kategooria) juhiks.

Täiendusõppe eelis seisneb selles, et osa autokooli õppekavast on Sul juba teada (nt liiklusreeglid) ja õppemaht on veidi väiksem. Kui tuled autokooli viie aasta jooksul eelmise juhtimisõiguse saamisest, võib autokool õppemahtu veelgi vähendada, arvestades (üle kandes) varasemalt läbitud ja kattuvaid teemasid.

Kuid praktikas ei tähenda see, et autokoolis ja eksamitel on Sul palju lihtsam. Tihtipeale on just vastupidi, sest Sul võisid tekkida halvad harjumused (nt kollase fooritule eiramine), millest on keeruline lahti saada. Teine levinud probleem on liiklusseaduse muudatuste mitte jälgimine. See tuleb tavaliselt välja liiklustestide lahendamisel, kui küsimustele vastatakse n-ö vanade eeskirjade järgi. Nii et õpingutesse peab suhtuma tõsiselt igal juhul, lihtsa vaevaga siin paraku ei pääse. Oma teadmiste taset saad kontrollida Liikluslabi proovieksami abil.

Olemasolev Kategooria Taotletav Kategooria Teooriaõpe õppetundides Sõiduõpe õppetundides
B, C, D A, A2, A1 10 10
B BE 3 2
B C, C1 20 10
C, C1 CE, C1E 10 10
BC1, C1 C 5 5
B, C D, D1 40 20
D1 D 5 5
D, D1 DE, D1E 10 10
D-TROLL D 5 5
C, D B 0 1
B T 25 5