Mootorsõidukijuhi tervisetõend

Üks mootorsõiduki juhtimise eeldustest on kehtiva tervisetõendi olemasolu (olenemata kategooriast). Ka õpinguid autokoolis võid alustada alles pärast tervisetõendi saamist. Tervisekontrolli peab läbima mitte varem kui 6 kuud enne juhikoolituse algust.

Tõendi saamiseks pöördu kas oma perearsti poole või vali endale mõni sobilik arstikeskus (guugelda „mootorsõidukijuhi tervisetõend“).

Eestis on kaks liiki tervisetõendeid – üks tavajuhtide jaoks (1. grupp) ja teine kutseliste juhtide jaoks (2. grupp). Näiteks:

  • B-kategooria (sõiduauto) juhiloa jaoks sobib 1. grupi tervisetõend
  • D-kategooria (buss) jaoks sobib 2. grupi tervisetõend

Esimese grupi tervisetõend kehtib 10 aastat ja teise grupi tõend 5 aastat. See tähendab, et pead perioodiliselt tervisekontrollis käima ja tõendit uuendama. Kui oled rohkem kui 65 aastat vana, tuleb Sul igal juhul läbida tervisekontroll iga viie aasta tagant.

NB! Kui Sul pole kehtivat tervisetõendit, siis mootorsõidukit juhtida ei tohi. Näiteks kui juhiluba veel kehtib, kuid tervisetõend aegus, siis rooli istuda ei või.

Et tõendi saamine võtaks vähem aega, täida patsiendiportaalis tervisedeklaratsioon. Seal palutakse vastata küsimustele, mida arst Sulle niikuinii esitaks. Küsimused puudutavad Sinu elustiili, töökeskkonda, allergia olemasolu, regulaarselt tarbitavaid ravimeid jne.

Arvesta sellega, et tervisetõend on tasuline. Kui tervisetõend on olemas, esita see valitud autokoolile, et õpinguid alustada.

Tervisetõendist loe täpsemalt siit.

Järgmine jaotis

Autokooli valimine >>